Aktualności

Rozliczenia kierowców sprawiają problem. Posprzątaj w dziale rozliczeń i kadrach z nowym rokiem

Czym zajmuje się osoba rozliczająca kierowców?
Na czym można zaoszczędzić w ewidencji czasu pracy?
Jak wprowadzić zmiany do rozliczania kierowców?
.Przewiń w dół i czytaj dalej…

Każdemu coś sprawia problem – od kierowcy po właściciela. Kierowcy pytają o paski wypłat, z których niewiele rozumieją. Rozliczający chciałby generować co innego, ale nie ma możliwości, no bo taki system Chciałby wprowadzić zmiany, liczyć inaczej, robić poprawnie, ale się nie da. Księgowa, kadrowa dostaje od rozliczającego zestawienia, które i tak później musi wprowadzać ręcznie do jakiegoś exela, programu płacowego i już nie ogarnia. A właściciel? Jest centrum zbierania wszystkich żali, problemów, nie działających rzeczy, rozwiązań które wymagają zmiany.

Czym zajmuje się osoba rozliczająca kierowców?

Mimo, że stanowisko rozliczającego nie wymaga posiadania specjalnych certyfikatów, kursów, nie ma specjalnych wymagań, to ciężko stać się naprawdę dobrym specjalistą. Przede wszystkim doświadczenie i przepracowane sytuacje wyposażają w wiedzę, szersze patrzenie na temat rozliczeń. Jeśli masz takiego pracownika i zgłasza Ci, że coś mogłoby liczyć się inaczej, coś mogłoby być prościej, lepiej zrobione – wreszcie zaufaj albo przynajmniej sam zbadaj temat.

Na czym można zaoszczędzić w ewidencji czasu pracy?

Bywa, że na wielu elementach. Po wnikliwej analizie, można wykazać czasami ponad 1000 zł oszczędności na nadgodzinach, czy kolejne setki czy tysiące na wprowadzeniu tak zwanych sanitariatów. Twój pracownik rozliczający zgłasza takie tematy? Ma wiedzę o mechanizmie sanitariatów, chciałby wdrożyć ale program na to nie pozwala? Chciałby szybciej i sprawniej robić rzeczy proste i zająć się np. lepszym przeszkoleniem kierowców? 344 zł na jednym kierowcy miesięcznie – czy to motywująca kwota.

Jak wprowadzić zmiany do rozliczania kierowców?

Zmiany w sposobie rozliczania kierowców można wprowadzić w każdej chwili. Końcówka roku to zawsze dobry czas na podsumowania, zamknięcie pewnych etapów. Dobra okazja do tego, aby zacząć robić coś inaczej, lepiej. Kierowcy nagle będą rozumieli swoje dokumenty, bo będą jasne i czytelne. Osoba rozliczająca zoptymalizuje koszty pracownicze a kadrowa szybko i sprawnie zrobi wynagrodzenia, bo dostanie dokument, który zaimportuje do programu płacowego. 

Jeśli cały czas odkładałeś zmiany na potem, przetestuj rozwiązania, które chodzą Ci po głowie. Zadzwoń do firm, z którymi rozważasz współpracę. Sprawdź jak coś może działać. Spotkasz różne ceny na rynku od 30 zł za kierowcę po blisko 200 zł. Zadaj sobie pytanie albo jeszcze lepiej usługodawcy, który przedstawi Ci ofertę, co dokładnie otrzymasz w ramach danej ceny.

Niska robi wrażenie i kusi? Raczej nie spodziewaj się po takiej usłudze zbyt wiele, ale sprawdź i dopytaj o szczegóły. Wysoka budzi wątpliwości? Sprawdź, a może firma przejmuje kontakt z księgową, może masz w cenie wsparcie prawne lub  program będzie robił rzeczy automatycznie i wręcz bezobsługowo. Może nie będziesz wreszcie niezbędny w całym procesie rozliczania? Masz jeszcze czas żeby wszystko potestować i znaleźć odpowiedzi na swoje pytania. A pytaj dużo, bo tylko wtedy będziesz mieć pewność, że podejmowana decyzja jest właściwa.

Umów się na rozmowę z jednym z naszych konsultantów i poznaj szczegóły naszych usług