Aktualności

Sanitariaty rodzą pytania – zobacz jakie i zadaj swoje. Odpowiemy w godzinę

Ogromna ilość uczestników na ostatnim webinarze pokazuje, że nadal są one potrzebne. Mamy dobrą wiadomość – będziemy je kontynuować i nadal dzielić się wiedzą. Formuła naszych spotkań mocno oparta jest o pytania od uczestników, więc jest to dobra okazja do znalezienia sposobów na swoje bolączki i znalezienia odpowiedzi.

Zobacz o co pytali uczestnicy na webinarze 25 października 2023 r. w związku z sanitariatami.

Od wprowadzenia przepisów o sanitariatach minęły 2 miesiące. Wydawać by się mogło, że to spory czas na wprowadzenie zmian w firmach. Okazuje się jednak, że różne informacje na rynku, w branży spowodowały trochę niejasności. Pojawiły się i pojawiają fundamentalne pytania.

I to nic złego. Przepisy nie są proste, każdy specjalista doradza inne rozwiązanie, które często wynika z możliwości programy na jakim pracuje. Jak w takim razie znaleźć swój sposób na poradzenie sobie z tematem?

Tworzona przez nas społeczność uczestników webinarów, często już na czacie podejmuje dyskusje i odpowiada na zadane pytanie przez innego uczestnika. I o to chodzi. O przestrzeń do merytorycznej wymiany informacji a przede wszystkim praktyk.

Zobacz o co zapytali uczestnicy.

Czy sanitariaty mogą być w złotówkach w regulaminie wynagradzania?

A jeśli sanitariaty są w euro w zarządzeniu firmowym, to przyjęcie średniego kursu NBP za dany miesiąc jest ok?

Składnik sanitariat – rozumiem ze wchodzi do podstawy ozusowania a co z podatkiem? Do opodatkowania również?

Czy sanitariaty są obowiązkowe ?

Podstawa ZUS – jak to w takim razie liczyć przy tych sanitariatach. W podstawie do ZUS pomniejszamy o diety, gdy przychód jest powyżej 6935 zł, a więc bez wartości sanitariatów? Dopiero potem je dodajemy? Czy wszystko dodajemy, nawet sanitariaty zwolnione z ZUS i wtedy odejmujemy diety?

Czy aby wypłacać sanitariaty kierowca powinien wypłacać co miesiąc jakieś oświadczenie?

… i kolejnych kilkadziesiąt pytań, na które uczestnicy usłyszeli odpowiedź live.

Zabrakło Cię na wydarzeniu  a chcesz zobaczyć nagranie webinaru? Kliknij w obrazek i przejdź do nagrania.