Aktualności

Zobacz jakie pytania zadają nam inni – wyślij do nas swoje i uzyskaj odpowiedź w godzinę

Cyklicznie prowadzone webinary to miejsce, w którym chętnie uczestnicy zadają pytania a nasz ekspert na nie odpowiada. Co spotkanie jest ich kilkadziesiąt, co pokazuje że nadal pewne zagadnienia nie są jasne, budzą wątpliwości a nawet obawy.

Zobacz o co pytają inni. Może da Ci to śmiałość do zadania swojego pytania, zupełnie bez zobowiązań.

Pytań z webinarów w tym roku zebraliśmy naprawdę dużo. Dużo pytań także zadawanych jest nam telefonicznie, co potwierdza, że potrzeba wiedzy w branży jest duża.

Publikacji, które ogólnie omawiają tematy jest sporo, ale Wy, osoby rozliczające kierowców macie swoje, bardzo konkretne zapytania, wątpliwości, rozterki. Macie konkretną sytuację. Program do ewidencji nie ma jakiejś funkcji, program płacowy coś liczy inaczej. Systemy te narzucają Wam swoje ograniczenia. Nie pozwalają na wprowadzanie zmian takich, jakie są dla Was potrzebne czy użyteczne, na przykład popularne ostatnio sanitariaty

Często sytuacje niezależne od Was, powodują że macie pytania

Właściciel firmy nagle chce zrozumieć, bo „coś” przeczytał w internecie. Księgowa odeszła na emeryturę. Ta która jest nowa, nie pracowała nigdy w branży transportowej i zadaje wiele pytań.

Potrzebujecie porady, wsparcia w swojej koncepcji, którą zbudowaliście w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Chcecie aby ktoś pomógł Wam zrozumieć zależności, pokazał co stoi za konkretnymi rozwiązaniami, dlaczego dane koncepcje są lepsze a inne gorsze…. i tak dalej.

Żeby ruszyć dalej, wprowadzić jakąś dobrą zmianę, nie musicie przeczytać połowy internetu. Wystarczy znaleźć odpowiedź na to jedno nurtujące Was pytanie.

Zobacz jakie pytania zadawane są na webinarze. Masz podobne? Prześlij do nas a odpowiemy w godzinę.

  • „Chcemy zwracać kierowcom koszty zakupu wody pitnej. Rozważamy aby to wprowadzić w formie ryczałtu miesięcznego. Czy możemy potraktować ten dodatek jak dodatek za tzw. sanitariaty? Czy ten składnik będzie opodatkowany i ozusowny?”
  • „Czy prawidłowe będzie przyjęcie przewidzianego uśrednionego kosztu sanitariatu za 1 dzień pobytu za granicą, bez rozbicia na kraje?
  • „Jeżeli w miesiącu występuje urlop wypoczynkowy to czy do wyliczenia wyrównania do minimalnego wynagrodzenia w DE bierzemy liczbę godzin przepracowanych czy przepracowanych plus godziny urlopu?”
  • „Które składniki bierzemy do wyliczenia wynagrodzenia za urlop – całe brutto czy te składniki które podlegają ozusowaniu?”
  • „Czy kierowcy należy się ryczałt za nocleg PL jeżeli kończy kurs bilateralny w Polsce, śpi w PL , na następny dzień zaczyna kolejny kurs bilateralny?”
  • „Czy sanitariaty i inne te koszty muszą być wpisane w regulaminie wynagrodzenia?”
  • „Czy sanitariaty możemy liczyć również za odcinki jazdy po Polsce w trasie międzynarodowej?”
  • „Czy jeśli kierowca ma np. 6000 zł całe brutto , to podstawę opodatkowania obniżam o 20 euro za np. 4 doby zagraniczne czyli 80 euro? (bilateralny i tranzyt).”
  • „Czy wyjazd z Wrocławia do Niemiec jest to oczywiście wyjazd międzynarodowy i potem załadunek Niemcy powrót do Polski to diety krajowe wliczam do diet wirtualnych?”

…. i wiele wiele innych.

Nie męcz się ze swoimi wątpliwościami