Poradniki

WWD Wsparcie prawne dla transportu / ochrona dla kierowców w trasie, odwołania od decyzji, „dobra reputacja”

Halo?! Szefie, jest problem. Mam kontrolę we Francji. Coś mi tu żandarm „gada”, ale nie wiem o co chodzi. Napisał papier, że chce 1500EUR…”

… Czy potrafisz sobie wyobrazić taki telefon od kierowcy późnym wieczorem?  A może przydarzyło Ci się to rzeczywiście?

Scenariusz A:
Zaczyna się nerwowe ustalanie o co chodzi: gdzie jesteś dokładnie?!”, „o co się przyczepili?!”. Odległość, brak jakiegokolwiek wpływu na sytuację – bezradność jest straszna! Próbujesz znaleźć jakiegoś znajomego co zna język i może podyskutować z inspektorem. Efekt:  wpłata pilnie przez transfery gotówki (koszty!) kaucji, żeby pojazd mógł pojechać dalej. W sumie to nie do końca wiesz o co chodzi, ale pewnie znowu coś poszło nie tak, albo jakiegoś papieru brakuje.

Scenariusz B:
Kierowca dzwoni na numer „wsparcia” i słyszy komunikat:
wybierz język kontroli:  angielski, francuski, hiszpański, włoski, niemiecki, czeski, rosyjski, …  „, bez nerwowych zachowań prosi „na migi” żandarma o rozmowę „z tłumaczem” i podaje mu słuchawkę. Od tego momentu inicjatywę przejmuje prawnik w języku np. francuskim i ustala stan faktyczny, weryfikuje możliwość uzyskania pouczenia, w przypadku poważnych naruszeń ustala możliwość ugody i zamknięcia postępowania w trybie szybki, ale w zmniejszonej wysokości grzywny. – Jeśli w połowie przypadków uda się złagodzić lub uniknąć kary – byłoby to dla Ciebie wartościowe?  Mając ochronę w prawie wszystkich językach europejskich dla swoich kierowców – ile taka usługa byłaby dla Ciebie warta?  Gdyby zamiast „owocowych czwartków” zafundować kierowcom taką ochronę, żeby się czuli bezpiecznie w trasie i nie dzwonili do Ciebie po pomoc tylko do dedykowanego opiekuna?

Może spotkałeś(aś) się już z taką usługą, typem ubezpieczenia od mandatu, które nie do końca działało tak jak się tego spodziewałeś?

Ta usługa nie jest ubezpieczeniem. To jest konkretna „konsultacja prawna”  ad-hoc, w ramach abonamentu w wybranych językach europejskich.

Ile to kosztuje?   200? 300?  EUR?    nie….

Usługa Wsparcie w Drodze
tylko: 49 zł netto / kier / mies

Na czym polega nasza usługa?

Usługa prawna WSPARCIE W DRODZE to pomoc dla kierowców podczas kontroli za granicą. Wykwalifikowanie prawnicy oraz radcy prawni służą swoją wiedzą z zakresu prawa transportowego w każdej sytuacji, jaka spotyka kierowcę na drodze. Decydując się na WSPARCIE W DRODZE niwelujesz problem barier językowych, stresy oraz wizję dotkliwych kar nakładanych przez zagraniczne służby.

Jak działamy?

Interweniujemy w momencie, kiedy podczas kontroli pojawia się wizja dotkliwej kary lub polecenia kontrolujących są niezrozumiałe. Kierowca kontaktuje się bezpośrednio z prawnikiem, który nie tylko pokaże możliwe rozwiązania, ale też porozmawia z przedstawicielami służb. Kierowca otrzyma jasne wskazówki co do dalszych działań – dzięki temu minimalizujemy karę już na etapie kontroli. Jeżeli sytuacja tego wymaga, przygotujemy również profesjonalne wyjaśnienia pisemne do organu kontrolującego.

Chcesz porozmawiać o usłudze? Skontaktuj się z naszymi doradcami.

Tagi