Aktualności

Przygotuj się na 2024 – wprowadź te zmiany a nie odczujesz nadchodzącej podwyżki ZUS

Branża transportowa już się przyzwyczaiła, że pewien poziom wynagrodzenia kierowców jest jej narzucany. Zobacz jak już teraz możesz się przygotować na podwyżkę ZUS. Jakie zmiany wprowadzić, aby nie odczuć podwyżek danin państwowych?

Podnoszenie minimalnego wynagrodzenia za pracę rząd robi co roku. Jest to efekt rozmów Komisji Trójstronnej, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele grup społecznych i wnioskują o takie regulacje.

Ustawowe szczęście pracowników i zleceniobiorców w pierwszej połowie 2024 roku zostało określone na poziomie 4242 zł brutto (ok. 3221 zł „na rękę”), a od lipca na 4300 zł brutto (czyli ok. 3261 zł „na rękę”).

Te wartości przekładają się na prognozowane przeciętne średnie wynagrodzenie na poziomie 7824 zł, co oznacza że wzrośnie ZUS.

Co możesz z tym zrobić?

Ciekawostka  jest w tym, że nie w obniżaniu ZUS trzeba szukać rozwiązań.

Ostatnio wprowadzone nowe przepisy (dokładnie w sierpniu 2023 roku) pozwalają wprowadzić do struktury wynagrodzeń tak zwane sanitariaty i koszty, które dobrze zastosowane mogą dać miesięcznie bardzo duże oszczędności na jednym kierowcy.

Jakie dokładnie? W następny wtorek podamy wyliczenia.

Dzięki nim można zniwelować podatek niemal do 0 zł.

Przeczytaj Sanitariaty – nowy składnik w wynagrodzeniach kierowców

Twoja firma może zaoszczędzić wprowadzając sanitariaty